Filmy z imprez typograficznych – gdzie je znaleźć?

Uwielbiam się uczyć i uważam, że konferencje, warsztaty i festiwale to świetne miejsca dla osób, które lubią chłonąć wiedzę.

Nawet jeden wykład może być źródłem inspiracji czy fascynacji nowym tematem.

Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że sporo wystąpień z konferencji można obejrzeć w internecie zupełnie za darmo.

Oczywiście są wrzucane z opóźnieniem, ale nie trzeba za to płacić. Nie są to wszystkie wykłady, a najczęściej tylko kilka z nich, ale nadal – można je obejrzeć nie wychodząc z domu. Być na bieżąco. Posłuchać inspirujących ludzi. Nauczyć się czegoś nowego. Dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Jeśli jesteś głodny wiedzy i interesujesz się typografią – polecam!
Szczególnie na leniwy, wakacyjny dzień przed komputerem :)

ATypI

ATypI to coroczna międzynarodowa konferencja typograficzna. W ubiegłym roku odbyła się w Warszawie – jeśli chcesz dowiedzieć się czy warto było wziąć w niej udział, przeczytaj ten artykuł.

Na pewno WARTO obejrzeć filmiki z wystąpień które są udostępniane na ich kanale oraz wywiady z prelegentami. Sporo wykładów które zrobiły na mnie wrażenie są dostępne za darmo.

Samych filmików jest sporo, bo łącznie aż 115!

TYPO International Design Talks

Typo Labs i Typo Berlin to kolejne dwa wydarzenia podczas których można dowiedzieć się wiele na temat typografii, jej obecnego stanu, nowinek technologicznych.

Wiele wystąpień jest udostępnianych za darmo, również tych z tegorocznej edycji.

Type Paris

Latem w Paryżu można wziąć udział w pięciotygodniowych warsztatach typograficznych – pięknie, prawda? Przy okazji odbywają się wykłady, które można obejrzeć online.

Trwa tegoroczna edycja, więc kolejne filmy pojawiają się na bieżąco.

Typographics

Typographics to festiwal odbywający się w Nowym Jorku. Edycja 2017 dobiegła końca, więc niedługo pojawi się więcej filmów.

Type Director’s Club (TDC)

Type Director’s Club to organizacja, która zrzesza fanów typografii. Możliwe, że słyszałeś o konkursie, który co roku organizują. Zwycięskie prace wydawane są w książce a wystawa podczas której można je zobaczyć odwiedza ponad 40 miast.

TDC urządza cykliczne spotkania tworząc przestrzeń do rozmów na temat typografii. Ich baza liczy obecnie 52 filmy – na uwagę zasługuje zbiór filmów o nazwie TDC Type Legends.

Share: