fajne linki

Fajne linki #1: Łukasz Dziedzic i Adam Twardoch mówią o literach, a Samsung ma nowy font

Ponieważ trafiam w internecie na sporo ciekawych treści, postanowiłam zapoczątkować cykl z fajnymi linkami. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej pisze się i mówi o fontach, czcionkach, typografii i tematach pokrewnych. Mam nadzieję, że nie jest to związane jedynie z nadchodzącym ATypI, ale że ten trend się utrzyma :)

Ostatnie dni obfitowały w audycje radiowe, tak więc od nich zacznę.

DO POSŁUCHANIA

• Jak Łukasz Dziedzic został projektantem czcionek? Czy lubi swoje kroje? Czy odbiór treści zależy od tego jak jest zapisana? Rewelacyjna rozmowa z Łukaszem Dziedzicem w TOK FM – o czcionkach, fontach i literach. I o Lato.
• W audycji „Times New Roman jak ziemniaki” Adam Twardoch mówi o swojej pracy, w której zajmuje się… oczywiście literami! :) Przekonuje też, że tworzenie nowych krojów jest ważne – dlaczego? Posłuchaj.
• O projekcie Warszawskie Kroje w ramach którego powstanie 12 fontów mówią w audycji RDC Mateusz Machalski i Franek Cieślak. Fonty zostaną zaprezentowane na konferencji ATypI – już nie mogę się doczekać!

DO OBEJRZENIA

Czy wiesz czym zajmuje się Title Designer? O swojej pracy opowiada Dan Perri, który stworzył między innymi napis „Star Wars” :) Warto obejrzeć!
• Niedawno Samsung pokazał swój nowy font o nazwie SamsungOne, który ma się pojawić w większości ich urządzeń. O tym jak powstawał opowiada Neville Brody a tutaj przeczytasz ogłoszenie na stronie Samsunga.

DO PRZECZYTANIA

Serial Stranger Things zbiera świetne recenzje – jeżeli jeszcze nie obejrzałeś, musisz to koniecznie nadrobić! Pojawiło się też kilka artykułów, które zwracają uwagę na typografię w sekwencji tytułowej i rzeczywiście, warto się jej przyjrzeć. Polecam dwa – tutaj i tutaj.
Logo firmy wkomponowane w budynek – ciekawe rozwiązanie i wygląda świetnie! Zobaczysz je tutaj.

OSTATNIO NA BLOGU

• W związku z nadchodzącym ATypI napisałam 10 powodów, dla których warto wziąć udział w ATypI Warsaw 2016. I dobra wiadomość jest taka, że został przedłużony czas niższych cen do 22 sierpnia, tak więc możesz jeszcze skorzystać z promocji! Wybierasz się

Share: