dzieje sie jesien 2017

Dzieje się – jesień 2017

Jesień jak zawsze obfituje w liczne wydarzenia, warsztaty, wystawy, konferencje, spotkania. Zachęca do wyjścia z domu pomimo deszczowej aury. Namawia do spotkań z innymi i zdobywania nowych umiejętności.

W tym roku jest kilka wydarzeń, które warto wziąć pod uwagę w planach na najbliższe tygodnie, dlatego stworzyłam listę wraz z linkami do wydarzeń na Facebooku, dzięki czemu możecie śledzić aktualności.

21. Międzynarodowe Targi książki w Krakowie

26-29 października

Od dziś możesz się wybrać na Targi Książki w Krakowie. Na miejscu czekają spotkania z pisarzami, warsztaty i jak zawsze – liczne promocje.

Wydawnictwo d2d.pl znajdziesz na stoisku B16 w Hali Dunaj – u nich zaopatrzysz się w książki o designie i typografii takie jak „Esej o typografii” – Eric Gill czy „Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych” – Keith Houston.

Polecam!

Link do wydarzenia na FB: tutaj

Wrocław Type Forum

30 października

Już w najbliższy poniedziałek ASP we Wrocławiu organizuje konferencję poświęconą współczesnemu projektowaniu krojów pisma.

Żałuję, że Wrocław jest tak daleko, bo lista prelegentów oraz tematyka wystąpień jest bardziej niż zachęcająca!

Mateusz Machalski opowie o projekcie Bona Nova, Zosia Oslislo-Piekaska i Agnieszka Małecka opowiedzą o tym jak projektować znaki diakrytyczne dla języków środkowoeuropejskich.

Zapowiada się cały dzień bardzo ciekawych prelekcji, także jeżeli możecie – idźcie!

Wstęp jest wolny, ale rejestracja została zamknięta ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali. Ale jeżeli jesteś z Wrocławia – zachowaj czujność, bo bardzo możliwe, że w poniedziałek rejestracja zostanie ponownie uruchomiona.

Link do wydarzenia na FB: tutaj

Warszawski dzień kaligrafii

3 listopada

W Galerii Pięknych Książek przy ulicy Pańskiej odbędzie się Warszawski Dzień Kaligrafii. Na uczestników czeka konkurs pisania na dyni! :)

Wstęp jest wolny.

Link do wydarzenia na FB: tutaj

Dzień pióra wiecznego (Warszawa)

18 listopada

W Warszawie odbędzie się kolejna edycja Dnia Pióra Wiecznego. Będzie można zaopatrzyć się w analogowe narzędzia piśmiennicze – pióra wieczne, atramenty, ołówki, papiery.

Oprócz tego odbędą się warsztaty kaligraficzne – miejsca znikają bardzo szybko, dlatego koniecznie śledź stronę wydarzenia na Facebooku: klik

Warsztaty Typografii i Projektowania książek (Kraków)

Wydawnictwo i pracownia d2d.pl

23 listopada

Już wkrótce w Krakowie kolejna edycja Warsztatu Typografii i Projektowania Książek, organizowanego przez wydawnictwo i pracownię d2d.pl. To aż cztery dni wykładów oraz zajęć praktycznych.

Link do wydarzenia na FB: tutaj

Targi plakatu (Warszawa)

3 grudnia

W grudniu w Warszawie po raz piąty odbędą się Targi Plakatu. To aż cztery piętra Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zapełnione wyjątkowymi pracami, które mogą trafić do Twoich bliskich jako gwiazdkowy prezent. To idealna okazja żeby porozmawiać ze zdolnymi grafikami i ilustratorami.

Link do wydarzenia na FB: tutaj

Poznańskie warsztaty Krakowskiej Szkoły Kaligrafii

Love Letters Studio

Tym razem coś dla osób z Poznania – Love Letters Studio zaprasza na warsztaty kaligrafii. Można zapisać się tylko na jedno spotkanie lub od razu na kilka. Każde z nich trwa 4 godziny i dotyczy innego kroju pisma.

TUTAJ harmonogram oraz informacje dotyczące zapisów.

Share: